NOVINKA!!!

Časopis zdarma !
Kontakt
Potrebujete
poradiť?
Kontakt

Akým chybám sa v zime vyhnúť, aby bol váš trávnik na jar fit

17. 01. 2017      |

 

Aj keď momentálne  sa naše záhrady premenili na krásne zasnežené kráľovstvo, netreba to podceniť. Záhrada je živý organizmus, ktorý tiež podlieha zmenám počasia. Uvediem jednoduchý príklad . Viete ako vyzerajú jahody keď ich vyberieme z mrazničky a rozmrazia sa? Stratia tvar aj správnu konzistenciu.  Podobne je to aj s trávnikom.

 

Bunky sa zmrazením poškodia a nemajú pevnosť. Jahoda je v podstate vodnatá hmota v tvare jahody. Podobne sa to deje aj s bunkami stebiel trávy. Keď sú zmrznuté, tak ich veľmi ľahko mechanickým tlakom poškodíme. Stopy v trávniku môžu zostať aj týždne po naštartovaní novej sezóny.

Preto po trávniku v zime nechoďte a ak už musíte, nechoďte stále rovnakou cestičkou. Bude trvať týždne, než sa spamätá a zregeneruje.

 

 

Príjazdovú cestu starostlivo vyznačte

Oveľa horší prípad je, keď k vám niekto príde autom - návšteva, sused, kuriér s tovarom. Zvlášť, keď je napadnutý sneh, nevidia a nevedia, kde končí cesta a začína trávnik. Tak to sa ľahko môže stať, že ho prejdú autom. Je to veľká záťaž pre trávnik také to poškodenie len ťažko zregeneruje.

V zime, keď nie sú jasne vymedzené cestičky, kadiaľ sa smie a kadiaľ nie, je potrebné zvýšiť ostražitosť a starostlivo navigovať. Teda vyznačiť, ktorým miestam sa treba vyhnúť.

 

 

 

 

text : Ing. Daniela Vaľková
záhradný architekt
foto: internet
Zdielať článok na Facebooku

Časopis zdarma !

Čo je u nás nové

Prinášame Vám aktuálne inormácie zo Záhradného centra